Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Ile wniosków 500 plus wpłynęło do ZUS w Radomiu a ile na Mazowszu?

2022-02-21 14:43

Nasze województwo prowadzi w ilości złożonych wniosków. Więcej o tym w artykule.

Prawie 3 tys. wniosków o 500 plusów. Tyle ich złożyli radomianie do tej pory w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski dotyczą ponad 3 tys. dzieci. Jak powiedział nam Piotr Olewiński, rzecznik ZUS na Mazowsze, w naszym województwie złożono ich najwięcej:

Mieszkańcy województwa Mazowieckiego to liderzy jeśli chodzi o liczbę złożonych wniosków. Do tej pory złożyli ich prawie 237 tys., a dotyczą one niemal 372 tys. dzieci. Z kolei w całym kraju, rodzice i opiekunowie złożyli już przeszło 1,6 mln tys. wniosków, a one obejmują ponad 2,5 mln dzieci.

Jednocześnie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o organizowanym dniu dyżurów. Są one przeznaczone dla wnioskujących o 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Radomski oddział organizuje je w kilku miejscowościach, w tym takich gdzie nie ma ich placówek. W czasie dyżurów uzyskamy niezbędną pomoc przy wypełnianiu wniosków i będziemy mogli wyjaśnić wszelkie niepewności.

Dyżury dla wnioskujących o 500 plus i RKO, odbędą się najbliższy czwartek, czyli 24 lutego. Lista miejsc gdzie będą pełnione dyżury, dostępna jest na stronie ZUS.

Sonda
Czy pobierasz 500 plus?
Źródło: Ile wniosków 500 plus wpłynęło do ZUS w Radomiu a ile na Mazowszu?