Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Ile wpłynęło już wniosków o dodatek osłonowy w Radomiu?

2022-01-28 15:16

Nowy pomysł rządu cieszy się w naszym mieście dużą popularnością. Więcej o tym w artykule.

Dodatek Osłonowy w Radomiu cieszy się dużą popularnością. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło już ponad 7 tys. wniosków. Przypomnijmy, jest to część tarczy antyinflacyjnej rządu. Ma on na celu zniwelować rosnące ceny energii czy gazu. Jednocześnie, jak informuje Justyna Piątek, rzecznik radomskiego mopsu, pojawia się błędy przy niektórych wnioskach:

Podstawowa sprawa to jest skład rodziny: wiele osób nie wpisuje nikogo w skład rodziny, a należy ten element zaznaczyć. Kolejny błąd to brak numeru konta, a także nie wpisane dochody nieopodatkowane, jeżeli takie mamy. Do takich dochodów zaliczają się m.in. stypendia, alimenty czy świadczenia rodzicielskie.

A kto może ubiegać się o dodatek osłonowy?

Przysługuje on każdemu gospodarstwu domowemu, gdzie dochód na osobę, jeżeli jest to gospodarstwo jednoosobowe, nie przekracza 2100 zł, zaś jeśli jest to gospodarstwo wieloosobowe, ten dochód to 1500 zł na osobę w rodzinie. - Powiedziała nam Justyna Piątek z radomskiego MOPS-u.

Warto przypomnieć że ci którzy złożą wnioski do 31 stycznia otrzymają dodatek w dwóch ratach, 31 marca i 2 grudnia. Po tym terminie dalej można składać wnioski. Wtedy, cały dodatek wpłynie do nas na początku grudnia.

Źródło: Ile wpłynęło już wniosków o dodatek osłonowy w Radomiu?