Iłża. W okolicach zamku ma powstać 130 miejsc parkingowych

i

Autor: pixabay

Iłża. W okolicach zamku ma powstać 130 miejsc parkingowych

2022-07-01 10:34

Gmina Iłża stawia na rozwój turystyki. W związku z tym planowana jest renowacja obecnego targowiska przy ulicy Podzamcze. Ma powstać tam parking dla 130 aut.

130 miejsc parkingowych przybędzie w okolicy zamku w Iłży - takie plany ma gmina na udogodnienia dla turystów. Miejsca parkingowe mają pojawić się na terenie obecnego targowiska przy ulicy Podzamcze. - Chcemy zmodernizować tą przestrzeń - mówi Przemysław Burek, burmistrz Iłży:

Chcemy zmodernizować targowice, która oprócz targu, który odbywa się tam w poniedziałek i sobotę, to, żeby również stała się miejscem parkingowym. Chcemy przygotować tam 130 miejsc parkingowych.

- Stawiamy na rozwój turystyki w naszym regionie stąd plany na budowę parkingu -dodaje Burek:

Stawiamy bardzo mocno na rozwój turystyki. Zamek jest już po pierwszym etapie renowacji, powstały tam tarasy widokowe, udostępnione są komnaty dla zwiedzających i pod zamkiem, jeszcze w tym roku planujemy właśnie modernizację targowicy, żeby przygotować miejsca parkingowe dla potencjalnych turystów. Oczywiście teren monitorowany, żeby turyści mogli bezpiecznie zostawić swój samochód i zwiedzać spokojnie gminę Iłża.

Jeszcze w tym roku ma powstać dokumentacja projektowa modernizacji targowiska. Gmina na realizację inwestycji będzie starała się o dofinansowanie.