Targowica przy ulicy Podzamcze w Iłży.

i

Autor: FB/Przemysław Burek, burmistrz Iłży

Iłża. W okolicach zamku powstanie około 130 miejsc parkingowych

2022-10-17 12:09

Gmina Iłża stawia na rozwój turystyki. W związku z tym planowana jest renowacja obecnego targowiska przy ulicy Podzamcze. Ma powstać tam parking dla 130 aut. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na zagospodarowanie tego terenu.

Targowisko przy ulicy Podzamcze w Iłży przejdzie modernizację.​ Gmina ogłosiła właśnie przetarg na zagospodarowanie terenu. W ramach inwestycji ma powstać tam około 130 miejsc parkingowych. - Stawiamy na rozwój turystyki w naszym regionie stąd plany na budowę parkingu - mówi Przemysław Burek, burmistrz Iłży:

Stawiamy bardzo mocno na rozwój turystyki, mamy wyremontowany zamek i pod zamkiem i zależy nam właśnie, aby zmodernizować targowisko i zapewnić tam miejsca parkingowe, dlatego oprócz targu planujemy, aby powstało tam około 130 miejsc parkingowych. Teren parkingu będzie monitorowany, aby móc bezpiecznie zostawić sobie auto i zwiedzać naszą gminę.

Na parkingu mają się również znaleźć ładowarki dla elektrycznych pojazdów. Na terenie nadal będzie odbywał się targ w poniedziałku i soboty.