In vitro dla Radomia

i

Autor: pixabay

In vitro dla Radomia - wybrano podmioty realizujące program

2022-07-15 10:21

50 par z Radomia będzie mogło ​bezpłatnie skorzystać z metody in vitro. Projekt zostanie sfinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Program skierowany jest do par w wieku od 20 do 40 lat. Urząd Miasta wybrał pięć podmiotów, które będą realizować program.

Pięć podmiotów będzie realizować program „In Vitro dla Radomia”. To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2021. Ubiegać się o uczestnictwo w programie mogą pary pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. - Będziemy mogli wesprzeć 50 par - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia:

Wybraliśmy pięciu realizatorów i każdy z tych podmiotów, będzie opiekował się 10 parami, czyli 50 par Radomian w wieku 20, a 40 lat będzie mogło skorzystać z metody in vitro. Za każdą parę płacimy 12.000 tysięcy złotych.

W tym roku na realizację programu Urząd Miasta przeznaczy kwotę 600 tys. złotych. 

- Program skierowany jest do par w wieku 20 do 40 lat. W szczególnych sytuacjach ta granica wieku może zostać podniesiona do 42 lat. Jednak to nie jedyne kryteria naboru do programu - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia:

Osoby aplikujące muszą być mieszkańcami gminy Radom i aplikujący muszą udowodnić, że od 12 miesięcy takimi mieszkańcami są lub, którzy są zameldowani i rozliczają się z podatku dochodowego w naszej gminie. Oczywiście, te osoby muszą wyrazić zgodę na udział w programie, ale także podpisać stosowne oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami żadnego innego programu finansowanego ze środków publicznych.

Nabór uczestników programu przeprowadzą wybrane podmioty medyczne. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.radom.pl.