Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Instytucje Kultury przygotowały zajęcia dla uchodźców z Ukrainy

2022-03-10 10:10

Oferty placówek przygotowane są zarówno z myślą o dzieciach jak i dorosłych. Więcej o tym w artykule.

Radomskie instytucje kultury przygotowały ofertę dla uchodźców z Ukrainy. Uchodźcy mogą liczyć m.in. na warsztaty, spektakle czy nauka języka polskiego. Oferta kierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Chcemy w ten sposób pomóc przyjeżdżającym do nas obywatelom Ukrainy, aby mogli odnaleźć się w nowym miejscu i w nowej rzeczywistości. - Powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Placówki kultury przygotowały zróżnicowane zajęcia. Pełną ofertę znajdziecie poniżej:

Miejska Biblioteka Publiczna

Biblioteka oferuje zajęcia integracyjne dla dzieci i dorosłych. Odbywać się będą w poniedziałki i środy. W piątki, będą odbywać się zajęcia plastyczne z arteterapii dla dorosłych i dzieci. Biblioteka oferuje również darmowy dostęp do internetu i stanowiska komputerowe.

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr

Radomski Amfiteatr uruchomił świetlice dla dzieci. Dorośli mogą tu zostawić swoje pociechy, by załatwić swoje sprawy. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia

Łaźnia oferuje we wtorki i czwartki (w godz. 11.00-13.00), konwersacje i pomoc w języku angielskim i polskim. W tym czasie, dzieci będą miały zapewnioną opiekę (zajęcia plastyczne). Konwersacje będą odbywać się w placówce American Corner przy ul. Traugutta 31/33.W godz. 10.00-17.00, dostępne są również stanowiska komputerowe z internetem. Dodatkowo, Łaźnia może organizować seanse filmowe w swoim budynku przy ul. Żeromskiego.

Dom Kultury Idalin

Placówka proponuje rodzinne zajęcia świetlicowe dla dzieci w poniedziałki i wtorki w godz. 14.00-17.00. W DK Idalin dostępne są też dwa komputery z dostępem do internetu.

Dom Kultury Borki

Dom kultury oferuje zajęcia dla najmłodszych: plastyczne, taneczne, a także warsztaty. Dostępne są również 4 laptopy. Szczegół na temat zajęć i warsztatów znajdziecie TU.

Radomska Orkiestra Kameralna

ROK oferuje udział w koncertach edukacyjnych raz w miesiącu. Koncerty kierowane są zarówno do dzieci, jak i całych rodzin. Dodatkowo, orkiestra oferuje seanse bajek i koncertów.

Teatr Powszechny

Placówka będzie organizować seanse filmowe, seriali a także bajek w języku ukraińskim. W przygotowaniu są polsko-ukraińskie teatralne zajęcia integracyjne i tłumaczenie wybranych spektakli.

Szczegół na temat konkretnych ofert od instytucji kultury dostępne są pod TYM linkiem.

Źródło: Instytucje Kultury przygotowały zajęcia dla uchodźców z Ukrainy