WORD Radom

i

Autor: Karol Pakosz

Prawo jazdy

Jak wygląda zdawalność na prawo jazdy w naszym mieście?

2023-09-25 15:14

Radomski WORD podsumował zdawalność w ciągu 25 lat swojej działalności. Wśród kandydatów nie brakuje wytrwałych osób które wiele razy podchodziły do egzaminów. Więcej o tym w artykule.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu działa już od ponad 25 lat. W tym czasie przeegzaminował prawie półtora miliona osób na różne kategorie praw jazdy w tym na najpopularniejszą jaką jest kat. B. Jak wygląda zdawalność egzaminów dla tych którzy chcą prowadzić samochody osobowe?

Jak wynika z danych radomskiego WORD-u, teoretyczny był dla mieszkańców Radomia okolic był łatwiejszy niż praktyczny. Zdawalność egzaminu teoretycznego w ciągu 25 lat wynosi 50% przy czym 6 na 10 osób zaliczało go za pierwszym podejściem. Z kolei praktyczny zdawały 3 z 10 osób a 35% zdało go bez kolejnych egzaminów.

Wśród kandydatów na kierowców nie brakuje osób zdeterminowanych i próbujących zdać go wiele razy. Między 2012 a 2023 było 12 osób które podchodziły do egzaminu teoretycznego ponad 50 razy, a jedna 94. W analogicznym okresie były 2 osoby ponad 50 razy zdawały praktyczny i jedna która podchodziła 77 razy.

Jakie są przyczyny nie zdawania egzaminów na prawo jazdy? Jak wskazuje radomski WORD, częstym powodem jest stres kursantów który rzutuje na robienie błędów podczas ich zaliczania. Z kolei najczęstszymi błędami jest jazda po łuku na placu a w ruchu miejskim nieustąpienie pierwszeństwa.

Źródło: Jak wygląda zdawalność na prawo jazdy w naszym mieście?