Banknoty

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Jaka jest najwyższa emerytura w Polsce wypłacana przez ZUS?

2024-05-22 13:51

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił najnowsze dane dotyczące najwyższych i najniższych świadczeń emerytalnych które wypłaca. Jaka jest kwota najwyższej emerytury pobieranej z radomskiego oddziału ZUS? O tym w naszym artykule.

Wiemy ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce wypłacana przez ZUS. Zakład przedstawił najnowsze dane. Kwota najwyższego świadczenia wynosi obecnie ponad 48,5 tys. złotych. Pobiera je mężczyzna z województwa śląskiego który udowodnił ze przepracował 53 lata a przeszedł na nią mając 86 lat. Świadczenie to wypłaca oddział ZUS w Zabrzu.

Jeszcze tylko jeden oddział ZUS w Polsce, a konkretnie I Oddział ZUS w Warszawie, przekazuje świadczenia przekraczające 40 tys. zł. Nie brakuje jednak osób, których emerytura sięga kwoty 20, a choćby 30 tys. zł. Można zauważyć, że najwyższe emerytury pobierają mężczyźni. Nie oznacza to jednak, iż Panie nie pobierają tak wysokich świadczeń jak Panowie. ZUS Oddział w Bydgoszczy wypłaca najwyższą emeryturę kobiecie, ponad 37 tys. zł. - Czytamy w informacji prasowej.

Z kolei najniższa emerytura pobierana od zakładu wynosi 2 grosze. Oddział ZUS w Biłgoraju wypłaca je kobiecie która w ciągu swojego życia przepracowała jeden dzień. Emeryturę za jeden dzień pracy przekazuje także III oddział w Warszawie i Szczeciński. Ich kwota to 3 grosze. A ile wynosi najwyższa emerytura wypłacana przez radomski oddział?

ZUS Oddział w Radomiu wypłaca najwyższą emeryturę w kwocie ponad 21,6 tys. zł. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 73 lat i udowodnił ponad 53 lata stażu pracy. Druga co do wysokości emerytura jest wypłacana kobiecie w kwocie blisko 21 tys. zł, która na emeryturę przeszła również w wieku 73 lat i udokumentowała ponad 55 lat pracy - Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

.

Źródło: Jaka jest najwyższa emerytura w Polsce wypłacana przez ZUS?