Białobrzegi nad Pilicą

i

Autor: AD

Gospodarka

Jest kolejny inwestor w Białobrzegach. Ile miejsc pracy przybędzie w mieście?

2023-09-19 16:14

Będą produkować ... śruby. W specjalnej strefie ekonomicznej w Białobrzegach powstanie nowy zakład metalurgiczny. Adam Bolek burmistrz miasta gminy przypomina, że główny cel stworzenia specjalnej strefy w mieście to tworzenie nowych miejsc pracy.

Podstrefa w Białobrzegach specjalnej tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej  liczy około 9 hektarów, znajduje się na zachodnim krańcu miasta za stadionem. Istnieje od początki 2017 roku. Obecnie działają tam trzy zakłady. Jeden już uruchomił produkcje, dwa są w budowie. Miasto podpisało ostatnio umowę z czwartym inwestorem. To firma z branży metalurgicznej, produkująca wkręty, śruby czy złączki. W Białobrzegach ma wybudować zakład, docelowo zatrudniający około 50 osób. 

Cieszę się, że udało nam się pozyskać kolejnego inwestora. Małymi krokami rozwijamy przemysł w Białobrzegach, który zwiększa mieszkańcom możliwości znalezienia pracy, a gminie zapewnia rozwój – mówi burmistrz Adam Bolek. - Od początku istnienia strefy stawiamy na pozyskiwanie firm produkcyjnych a nie usługowych. Chodzi o to by w mieście stworzyć jak najwięcej miejsc pracy. 

Firma otrzymała decyzję o wsparciu z Agencji Rozwoju Przemysłu. Zobowiązała się do wybudowania zakładu w ciągu 3 lat. Budowa ma ruszyć na przełomie obecnego i przyszłego roku. 

Źródło: Jest kolejny inwestor w Białobrzegach. Ile miejsc pracy przybędzie w mieście?