Zié Ouattara

i

Autor: radomiak.pl

SPORT

Jest pierwszy transfer Radomiaka Radom. To 24-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej

2024-06-21 10:37

Zié Ouattara został nowym zawodnikiem Radomiaka Radom. Zawodnik występuje na pozycji prawego obrońcy. Umowa z 24-latkiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2027 roku.

Zié Ouattara gra na pozycji prawego obrońcy, ale może występować także jako wahadłowy czy prawy pomocnik. 24-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej ostatnio występował w 2 lidze portugalskiej. W ostatnim sezonie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 37 meczów. Strzelił cztery gole i zanotował cztery asysty. Jest wicemistrzem Afryki do lat 23. Uczestniczył także w Igrzyskach Olimpijskich w 2021 roku. 

Pierwszym klubem w karierze nowego piłkarza Zielonych był rodzimy ASEC Mimosas. Następnie Zié trafił do Portugalii, gdzie m.in. występował w juniorach Vitória SC oraz seniorskich zespołach Vitorii Guimarães, Portimonense i ostatnio UD Leiria. 24-latek ma na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii, a w ostatnim sezonie w barwach Leiry zanotował 37 meczów w lidze i pucharze, strzelając cztery gole oraz dokładając do tego cztery asysty - czytamy na radomiak.pl

Zié Ouattara jest pierwszym wzmocnieniem Zielonych w tym okienku transferowym. Czekamy na kolejne!

Robert Lewandowski gotowy na Austrię. Zasuwa aż miło! FB
Źródło: Jest pierwszy transfer Radomiaka Radom. To 24-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej