Budynek Prokuratury Okręgowej w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Jest śledztwo w sprawie Os. Nowe Żakowice

2022-03-09 10:32

Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód wszczęła śledztwo w sprawie nie ukończonego osiedla. Więcej o tym w artykule.

Nie ma mieszkań i nie ma pieniędzy, za to jest śledztwo. Radomska Prokuratura prowadzi je w sprawie budowy osiedla Nowe Żakowice. Przypomnijmy, chętni na mieszkania wpłacili zaliczki, ale budowa nie została ukończona. Nie ma tez kontaktu z developerem. O całej sprawie pisaliśmy w TYM artykule. Do prokuratury zgłosiło się w tej sprawie 6 poszkodowanych. Ich liczba może się zwiększyć.

Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód, wszczęła postępowanie dotyczące oszustwa związanego z inwestycją która była realizowana pod nazwą Nowe Żakowice. W toku postępowania będą weryfikowane okoliczności dotyczące zawarcia umów rezerwacji lokalów, przez osoby które zawarły je z wykonawcą. - Powiedziała nam Agnieszka Borkowska z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

W sprawie będą przesłuchiwani zarówno przedstawiciele firmy jak i osoby które zawarły umowę. Na razie nikt nie został zatrzymany i nikomu nie postawiono zarzutów. Przypomnijmy, w ramach osiedla Nowe Żakowice, miało powstać 5 budynków z 240 mieszkaniami. Jak zapowiadał developer, zakończenie inwestycji miało nastąpić w pierwszym kwartale 2022 roku.

Źródło: Jest śledztwo w sprawie Os. Nowe Żakowice