Jest ślisko! Kierowco zwolnij, apelują mazowieccy policjanci

2023-02-07 11:45 A.B
Jest ślisko, kierwco zwolnij!
Autor: pixabay

Złe warunki atmosferyczne i intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem mogą stać się przyczyną kolizji bądź poważnych wypadków. Mazowiecka policja apeluje, więc do kierowców o dostosowanie prędkości jazdy do aktualnie panujących warunków.

Uwaga kierowco dostosuj prędkość do aktualnych warunków na drodze, apelują mazowieccy policjanci. Pamiętajmy że, padający śnieg czy śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska, a to oznacza, że droga hamowania auta znacznie się wydłuża. - Nie przeceniajmy swoich możliwości za kierownicą - mówi Marcin Sawicki z Mazowieckiej Policji:

Kierowca nie może zapominać o tym, że pomimo tego, że widzi czarny asfalt to znaczy, że ten asfalt jest bezpieczny, bo gołoledzi bardzo często nie widać. Tą gołoledź bardzo często czujemy dopiero w momencie kiedy będziemy musieli awaryjnie zatrzymać pojazd i wtedy dopiero się okazuje, że niestety ten samochód, potocznie mówiąc, zaczyna nam tańcować, a my nie jesteśmy wstanie zapanować nad tym pojazdem.

- Poranek i noc to taki czas kiedy jesteśmy bardziej narażeni na trudne warunki na drodze – dodaje Sawicki:

Apeluje tutaj do wszystkich kierowców, zwłaszcza tych, którzy swoją podróż rozpoczynają wczesnym rankiem, albo późnym wieczorem, bo właśnie w tych okresach czasu najczęściej dochodzi do powstawania miejscowej gołoledzi. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że ta gołoledź najprawdopodobniej będzie zawsze powstawała w miejscach, gdzie droga przebiega przez las, albo jest to droga poprowadzona przez różnego rodzaju mosty, czy wiadukty.

Pamiętajmy również, by przed rozpoczęciem podróży zadbać o odpowiednie odśnieżenie auta.

Nasi Partnerzy polecają