Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

Jest więcej wypadków z udziałem motocykli

2023-09-18 9:50

Jak wynika z danych funkcjonariuszy, liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach z udziałem jednośladów które miały miejsce na drogach mazowieckiego garnizonu policji zwiększyła się ponad dwukrotnie. Więcej o tym w artykule.

Zwiększyła się liczba wypadków z udziałem motocykli. Od początku roku na drogach Mazowsza (Z wyłączeniem Warszawy) doszło do 147 takich zdarzeń drogowych w których zginęło 27 osób a rannych zostało 128. Porównując te liczby do ubiegłorocznego okresu między styczniem a końcem września liczba wypadków wzrosła o 31 z kolei liczba ofiar śmiertelnych i rannych zwiększyła się o kolejno 15 i 19.

Z kolei w ubiegłym tygodniu na drogach w naszym regionie miały miejsce 4 wypadki z udziałem jednośladów w tym dwa śmiertelne. W jednym z nich zginął będący w czasie wolnym policjant z radomskiej komendy.

Jakie są przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów? Jedną z nich jest nadmierna prędkość z jaką poruszają się niektórzy fani jednośladów. Innym błędem, który popełniają motocykliści to przecenienie swoich umiejętności. Z drugiej strony zdarzają się wypadki gdzie kierowcy aut nie ustępują pierwszeństwa przejazdu. Dlatego policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają motocyklistom by pamiętali o kasku, ponieważ osoby, które nimi kierują nie są tak chronione jak osoby jadące autem. Warto też zadbać o inne elementy ubioru które zapewnią ochronę np. kurtki, a także elementy, które poprawią naszą widoczność w czasie jazdy jak kamizelka odblaskowa.

Źródło: Jest więcej wypadków z udziałem motocykli