radomiak centrum

i

Autor: fot. FB Radomiak

Jest zgoda radnych na sprzedaż Radomiakowi gruntów na Koniówce za jeden procent. Powstanie tam centrum treningowe

2022-06-28 10:48

Jest zielone światło radnych na sprzedaż gruntów na Koniówce za jeden procent wartości. Ma tam powstać centrum sportu i zaplecze treningowe dla Radomiaka. Pieniądze na ten ​cel - 70 proc. ma pochodzić z ministerstwa sportu.

Z wnioskiem o zakup gruntów za 1 proc. wartości zwróciła się do miasta fundacja związana z Radomiakiem. Miasto postanowiło zgodzić się na sprzedaż, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli nie dojdzie do inwestycji grunty wrócą z powrotem do miasta. Dodatkowo fundacja będzie musiała przedstawić decyzję o przyznaniu promesy z ministerstwa. Wczoraj zgodzili się na to radni.

- Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Warto skorzystać z pieniędzy ministerstwa sportu. Legia Warszawa już dostała takie pieniądze i my możemy skorzystać. Lista miast, które chciałyby uzyskać pieniądze jest długa i na pewno jeżeli my nie skorzystamy, to zrobi to ktoś inny - mówi radny Dariusz Wójcik z PiS.

Inwestycja będzie mogła rozpocząć się jesienią tego roku i ma potrwać 2-3 lata. Wybudowane mają zostać boiska treningowe ​- zadaszone i podgrzewaną murawą a także bursa szkolna i zaplecze.