Już 12 listopada otwierają się bazy w rodzin w ramach Szlachetnej Paczce.

i

Autor: A.B Od lewej: Aneta Krasowska - wolontariusz, Marta Kapusta, lider rejonu Radom Szlachetnej Paczki.

Już w sobotę otwarcie bazy rodzin w Szlachetnej Paczce.

2022-11-10 7:33

Można wybrać potrzebującą rodzinę i podarować jej prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Już 12 listopada zostaną otwarte bazy rodzin w ramach tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki. Na terenie rejonu radomskiego w bazie zarejestrowanych 60 rodzin.

Już 12 listopada Szlachetna Paczka otwiera bazę potrzebujących rodzin. Oznacza to, że darczyńcy, przez najbliższe kilka tygodni będą mogli poznać ich potrzeby i wybrać tą, której będą chcieli pomóc. Na terenie regionu radomskiego na swoich darczyńców czeka 60 potrzebujących rodzin. Darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę za pomocą specjalnej internetowej bazy – mówi Marta Kapusta, lider Szlachetnej Paczki rejonu Radom:

Darczyńca może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać opublikowaną rodzinę, której będzie chciał zrobić paczkę na święta. Paczki są opisane co do rodziny, czyli są bardzo spersonalizowane z tego względu, żeby nie była to pomoc tylko dla tych rodzin materialna, ale ważne jest też to, aby ta rodzina miała takie poczucie, że jest ważna.

- Taką paczkę można zrobić ze znajomymi, czy współpracownikami –dodaje Kapusta:

W paczce nie chodzi o to, żeby robić ją samemu. Można na przykład zrobić ją ze znajomymi, czy z kolegami z pracy, czy w szkole uczniowie z dyrekcją mogą podjąć się zrobienia paczki lub też jakaś inna instytucja podejmie decyzję, że chcą zrobić paczkę wspólnie. Może odbyć się to na zasadzie, że jedna osoba zajmuję się kupnem tego, a druga tamtego, albo wspólnie zostaną zebrane środki na paczkę i wtedy dopiero iść na zakupy.

W regionie radomskim na darczyńców czeka 60 potrzebujących rodzin. Finał Szlachetnej Paczki już 10 - 11 grudnia.