Karnety autobusowe Radom

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Karnety jak bilety jednorazowe. Od jutra zmiany w komunikacji miejskiej!

2021-05-19 10:58

Od czwartku, 20 maja zmiany w komunikacji miejskiej. Decyzją Rady Miejskiej odcinki 10-cio przejazdowych karnetów będą funkcjonowały tak, jak bilety jednorazowe - czyli przez jedną godzinę.

Z karnetem - tak, jak z biletem - pojedziemy przez godzinę. Od czwartku, 20 maja, decyzją Rady Miejskiej odcinki karnetów 10-cio przejazdowych będą funkcjonowały tak, jak do tej pory bilety jednorazowe.

Przypomnijmy, pomysł zmiany odcinków z karnetów na bilety jednogodzinne przedstawił radnym prezydent Radomia pod koniec kwietnia. Radni podczas sesji przyjęli uchwałę, tym samym każdy odcinek karnetów dziesięcioprzejazdowych będzie funkcjonował tak, jak bilety jednorazowe

Dzięki temu następuje ujednolicenie zasad podróżowania dla pasażerów. Od tego dnia na podstawie każdego odcinka karnetu będzie można podróżować w ciągu 60 minut od jego skasowania. Do tej pory taka możliwość była tylko na podstawie biletów pojedynczych: normalnego za 3 złote i ulgowego za 1,5 złotego - czytamy w komunikacie na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Pomimo zmiany zasad funkcjonowania karnetów, ich cena nie ulega zmianie.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Źródło: Karnety jak bilety jednorazowe. Od jutra zmiany w komunikacji miejskiej!