Rusza kolejny etap Szlachetnej Paczki

i

Autor: pixabay

Każdy może pomóc. W sobotę otwarcie bazy rodzin w Szlachetnej Paczce

2023-11-17 10:49

Rusza kolejny etap Szlachetnej Paczki. 18 listopada zostanie otwarta baza potrzebujących rodzin. Dostępna będzie na stronie szlachetnapaczka.pl. Pomóc mogą osoby prywatne, instytucje, czy firmy

Każdy może zostać darczyńcą i pomóc potrzebującym rodzinom. 18 listopada na stronie szlachetnapaczka.pl zostaną opublikowane historie osób, które w tym roku czekają na pomoc. Na terenie Radomia weryfikacje do paczki odbyło 58 rodzin. - Przeważnie były to osoby samotne-mówi Katarzyna Cielecka, lider rejonu Radom Północ:

W tym roku mamy więcej zgłoszonych osób do paczki jak osoby starsze, samotne, które rzeczywiście sobie nie radzą, ale dlatego, że te świadczenia, które otrzymują, nie są wystarczające, by zapewnić im podstawowe potrzeby typu leki, czy żywność. Mamy też rodziny, które są w takiej trudnej sytuacji, ponieważ jedyny żywiciel rodziny zmarł.

A jakie są najczęstsze potrzeby potrzebujących rodzin, o tym Marta Kapusta lider Szlachetnej Paczki rejonu Radom Południe:

Na przykładzie ubiegłych lat, w głównych potrzebach, tych tzw. kluczowych, najczęściej to była żywność, środki chemiczne, ale też zdarzył się kurs zawodowy podnoszący kwalifikacje dla jednego z naszych respondentów, który gwarantował mu ponowne zatrudnienie.

Przygotowane przez darczyńców paczki trafią do potrzebujących osób w czasie Weekendu Cudów, który odbędzie się 16-17 grudnia.

Źródło: Każdy może pomóc. W sobotę otwarcie bazy rodzin w Szlachetnej Paczce