Radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Każdy może zostać św. Mikołajem! Trwają zbiórki dla zwierzaków

2021-12-06 11:58

Od poniedziałku, 22 listopada trwa zbiórka darów dla schronisk dla bezdomnych zwierząt, które znajdują się na terenie powiatu radomskiego. To pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przez starostwo powiatowe. Z kolei swoją zbiórkę prowadzi też Urząd Miejski w Radomiu.

Można pomóc zwierzętom i przy okazji - zostać świętym Mikołajem. Trwa zbiórka darów dla schronisk dla zwierząt z powiatu radomskiego.

To pierwsza tego typu inicjatywa prowadzona przez starostwo powiatowe w Radomiu.

Powiat radomski po raz pierwszy prowadzi świąteczną zbiórkę darów dla zwierzaków. Potrzebna jest oczywiście różnego rodzaju karma sucha i mokra, ale też ręczniki, koce, legowiska, zabawki, smycze, obroże czy miski i tym podobne psie lub kocie akcesoria. Zbiórka potrwa do piątku, 10 grudnia - powiedział nam Marcin Genca, rzecznik powiatu radomskiego.

Podobną zbiórkę prowadzi Urząd Miejski w Radomiu. Rozpoczęła się ona w poniedziałek, 6 grudnia i potrwa przez dwa tygodnie.

Zbliża się trudny, zimowy czas dla podopiecznych radomskiego schroniska. Dlatego podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, w trosce o naszych czworonożnych przyjaciół organizujemy zbiórkę karmy i produktów przeznaczonych dla zwierzaków. Jak zawsze liczymy na wielkie serca radomian i hojne wsparcie naszej zbiórki – powiedział prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Zbiórka prowadzona przez Urząd Miejski potrwa do środy, 22 grudnia.

Źródło: Każdy może zostać św. Mikołajem! Trwają zbiórki dla zwierzaków