Kolejny punkt na mapie Radomia gdzie młodzież znajdzie wsparcie w kryzysie emocjonalnym

i

Autor: pixabay

Kolejna placówka w mieście wychodzi naprzeciw problemom dzieci i młodzieży

2023-11-15 12:31

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu otworzył świetlice, w której dzieci i młodzież pod okiem psychologa będą mogły uzyskać wsparcie w kryzysie emocjonalnym.

Tam znajdą wsparcie i będą mogli nauczyć się jak radzić sobie w kryzysie emocjonalnym. To kolejny punkt pomocowy na mapie Radomia. Pierwszy mieści się przy ulicy Kilińskiego. Tym razem Ośrodek Terapii Uzależnień przy ulicy Garbarskiej stworzył świetlicę, gdzie dzieci i młodzież będą wspierane w rozwiązywaniu swoich wyzwań. - Zależy nam, aby młodzież potrafiła nazwać swoje emocje - mówi Marian Łakomski, pedagog z ośrodka:

My tam przede wszystkim chcemy wspierać dzieci i młodzież pod kątem emocjonalnym. Przede wszystkim, żeby wiedziały, czym są emocje, uczucia, umiały je wyrażać, również pod względem tworzenia relacji. Pierwsze spotkanie odbywa się rodzic, dziecko, psychoterapeuta. Takie spotkanie ma na celu ustalenie wyzwań dziecka i zaproponowanie mu pracy. Poprzez pracę różnych pedagogów, psychologów, psychoterapeutów chcemy wesprzeć tych młodych ludzi w odnalezieniu swojej pasji i poprzez rozwijanie tych pasji motywować ich do rozwoju.

Z zajęć mogą skorzystać uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniowie liceum. Do punktu można zgłosić się osobiście z dzieckiem od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 19. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu 608-206-472 bądź 798-468-798. Inicjatywa powstała przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Źródło: Kolejna placówka w mieście wychodzi naprzeciw problemom dzieci i młodzieży