Materiał prasowy

i

Autor: Źródło: Materiały prasowe

Konkurs na inicjatywy lokalne kozieniczan rozstrzygnięty - Jakie projekty będą realizowane?

2022-02-21 10:51

W ramach konkursy, wsparcie finansowe przyznano 3 projektom. Więcej o tym w artykule.

3 pomysły Kozieniczan znalazły dofinansowanie. Rozstrzygnięto konkurs na inicjatywy lokalne od Gminy Kozienice i Kozienickiego Domu Kultury. Łącznie otrzymają one 21 tys. złotych. Mieszkańcy zrealizują takie pomysły jak promowanie języków obcych czy koncert lokalnych muzyków. Jak powiedziała nam Elwira Kozłowska, dyrektor KDK, komisja, która oceniała projekty była bardzo zgodna.

Liczba punktów przyznana poszczególnym pomysłom rysowała się na zbliżonym poziomie. Ostatecznie, zgodnie stwierdziliśmy o przyznaniu dofinansowania trzem inicjatywom, w kwotach wnioskowanych przez autorów pomysłów. W sumie na ten cel będzie przeznaczone niemal 21 tysięcy złotych

A jakie pomysły zdobyły dofinansowanie? Najwyżej oceniany był projekt od nauczycieli i uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, "„Z językami wszędzie jesteś w domu” (Edward de Waal) - Rola języków obcych w życiu człowieka". Zakłada on szereg wydarzeń, które mają promować role języków obcych. W planach jest m.in. spektakl czy film krótkometrażowy.

Drugi pomysł to "Mamy! Mamy moc!" czyli konferencja dla mam z dziećmi do 5 lat. W ramach projektu odbędą się wykłady z psychologiem czy dietetykiem, a także warsztaty motywacyjne. Ostatni projekt który otrzymał dofinansowanie to koncert "„Kozienice Śpiewają” - hity polskiego rocka i przeboje zespołu Queen". Usłyszymy lokalnych muzyków, a także zespół Ambitus.

Realizacja pomysłów potrwa od 1 marca do 13 maja.

Źródło: Konkurs na inicjatywy lokalne kozieniczan rozstrzygnięty - Jakie projekty będą realizowane?