Robert Witka

Autor: Andrzej Romański/EBL

Koszykówka: Zabrakło sił w 4 kwarcie. Morskie Wilki lepsze od HydroTrucku

2021-03-17 20:56

W meczu 29 kolejki koszykarskiej Energa Basket Ligi HydroTruck Radom przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Mecz zakończył sie wynikiem 97:87.

Dla podopiecznych Roberta Witki był to ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Radomianie podeszli do tego spotkania bardzo spokojnie, bo jak wiadomo mają już zapewnione utrzymanie w lidze. Mimo to radomscy koszykarze dobrze weszli w mecz i przeciwstawili się rywalom, pokonując ich w pierwszej kwarcie 20:27. Dopiero pod koniec pierwszej połowy drużyna gospodarzy zaczęła odrabiać starty, jednak to radomianie schodzili na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem(44:46). W czwartej kwarcie drużyna ze Szczecina wypracowała sobie większą przewagę i ostatecznie wygrał 97:87. Najlepiej punktującym w drużynie z Radomia był Jabarie Hinds który zdobył 31 punktów.

W następnej kolejce HydroTruck Radom zagra na własnej hali z Asseco Gdynia. Dla podopiecznych Roberta Witki będzie to ostatni mecz w tym sezonie.

Źródło: Koszykówka: Zabrakło sił w 4 kwarcie. Morskie Wilki lepsze od HydroTrucku