Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Kozieniccy strażacy będą mieli nową komendę

2022-04-13 14:26

Budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach ruszy w momencie gdy strażacy otrzymają już pieniądze z rządowego programu.

Kozieniccy strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w końcu pójdą na swoje. W ramach rządowego "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025", powstanie dla nich nowa komenda. Budynek będzie się mieścił w pobliżu kozienickiego szpitala. Dla strażaków to bardzo ważna budowa:

Obecnie nasza sytuacja jest taka, że większość pomieszczeń które użytkujemy, wynajmujemy od Ochotniczej Straży Pożarnej, także nie jesteśmy właścicielami terenu na którym przebywamy. Chcielibyśmy się trochę uniezależnić.

Powiedział nam Paweł Kowalski, zastępca komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach i jak dodaje, projekt budynku jest już gotowy:

Mamy gotowy projekt. Musimy zmienić właściwości gruntów i odlesić działkę. Taki jest plan na ten rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zacznie się już wylewanie fundamentów jak i właściwa budowa.

Obecnie strażacy czekają na pieniądze z rządowego programu. Koszt budynku wstępnie wyliczono na ponad 20 mln zł, jednak może się on zmienić.