Radom walczy o puchar rowerowej stolicy Polski

i

Autor: pixabay

Kręć kilometry dla Radomia - miasto walczy o puchar rowerowej stolicy Polski

2022-04-15 9:20

Kręć kilometry - Radom walczy o puchar rowerowej stolicy Polski. Treningi już trwają i zakończą się 21 maja. Rywalizacja o rowerowy puchar Polski rozpocznie się 1 czerwca.

Radom walczy o rowerowy puchar Polski. Miejskie treningi potrwają do 21 maja. Zasady udziału są proste, wystarczy ściągnąć darmową aplikacje i kręcić kilometry dla Radomia, które zostaną wymienione na punkty - mówi Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Rowerzyści, czyli sportowcy amatorzy, aktywnie uprawiający sport, pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy, ich długości. Co najważniejsze ta akcji motywuje też mieszkańców Radomia do zdrowej, sportowej rywalizacji i chyba co najważniejsze takiej wspólnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

- Dzięki udziału w akcji mieszkańcy mają szansę przyczynić się również do rozwoju tras rowerowych w naszym mieście - dodaje Podlewski.

Dzięki rejestracji tych aktywności uczestnicy akcji będą tworzyć tzw. mapy ciepła, ciągi, szlaki komunikacyjne i myślę, że dlatego środowiska rowerowego te dane, które pojawią się przy tego typu akcjach, będą ważne przy różnych konsultacjach w potrzebach jakie ma grupa korzystających z rowerów Radomian i myślę, że ułatwi zadanie tym, którzy odpowiadają za rekreacje i turystykę w mieście.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca. Szczegóły akcji dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.