Łaźnia zaprasza na wystawę prac Magdaleny Kopron–Kusiak

2023-01-31 14:22 Karol Pakosz
Plakat wystawy na budynku Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia w Radomiu
Autor: Karol Pakosz

Wernisaż wystawy na którym będzie można zobaczyć dzieła malarki odbędzie się w najbliższą sobotę. Więcej o tym w artykule.

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia zaprasza mieszkańców na wystawę malarstwa Magdaleny Kopron-Kusiak. Na ekspozycji będzie można zobaczyć prace prezentujące naturę będącą częścią pejzaży wschodniej Polski. Ważnym punktem obrazów artystki są wielobarwnie przedstawiane na nich kury które pojawiają się na nich zarówno w tle jak i na pierwszym planie:

Malarstwo Magdaleny jest stworzone z zachwytu nad rodzinnym pejzażem, łąkami, rzekami, wąwozami. Pejzaż ukazany, na pograniczu abstrakcji. Wszystko ma dla niej wartość symbolu i odnosi się często w bardzo syntetyczny sposób do tego „swojego” świata poprzez głęboką uważność. W otaczającym świecie pojawiają się również „zwykłe” kury, przedstawione z dużą ekspresją – należną kurom, które zdają się zatrzymywać wzrok obserwatora. - Czytamy na stronie Łaźni.

Wernisaż wystawy już w sobotę, 4 grudnia o godz. 16.00 w budynku radomskiej Łaźni przy ul. Traugutta 31/33. Wstęp wolny.​ Ekspozycję będzie można oglądać do 17 marca.

Źródło: Łaźnia zaprasza na wystawę prac Magdaleny Kopron–Kusiak
Nasi Partnerzy polecają