Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej - przygotowują 4 szlaki promujące region

2022-05-09 13:49 A.B
Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej
Autor: pixabay

Szlak kulinarny, szlaki turystyczne promujące zabytki regionu - powołana do życia jesienią 2021 roku Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej wychodzi z pierwszymi propozycjami do turystów. Aktualnie powstają propozycje tras w Radomiu, Orońsku, Pionkach, Szydłowcu.

4 trasy turystyczne, cztery miasta naszego regionu i audio przewodnik do każdej z tras - Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej wychodzi z pierwszą propozycją promocji regionu. - Zaprezentujemy ciekawostki z każdej zaproponowanej przez nas lokacji, informuje Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej.

Trasy powstaną w czterech miejscowościach: Radomiu, Szydłowcu, Orońsku oraz Pionkach i będą przedstawiały cztery tematy, a każdy temat będzie ściśle powiązany z miastem, w którym ta trasa będzie się znajdowała. Na pewno będą to trasy ściśle związane z największymi atrakcjami tych miejscowości.

- Organizacja ma również w planach stworzenie kulinarnej mapy regionu radomskiego - dodaje Krajewska.

Kolejnym takim naszym krokiem w najbliższej przyszłości jest stworzenie szlaku kulinarnego. Chcemy promować dziedzictwo kulinarne Radomia i ziemi radomskiej. Tak naprawdę turystyka kulinarna, na którą chcemy postawić, przy okazji tego projektu.

Na początku maja Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej zaprezentowała ofertę z regionu podczas plenerowej imprezy w Szczecinie – Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego.

Nasi Partnerzy polecają