Mammobus pojawi się w Radomiu

i

Autor: pixabay

Mammobus pojawi się w Radomiu

2023-01-09 12:30

15 stycznia Panie w wieku 50 - 69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne piersi. Wszystko za sprawą mammobusu, który pojawi się w Radomiu.

Kobiety, dbajcie o swoje piersi! - apelują lekarze. Wcześnie wykryty nowotwór daje szanse na normalne życie. W Radomiu pojawi się mammobus, w którym Panie będą mogły wykonać bezpłatne badanie mamograficzne. - Statystyki jednak pokazują, że z badań wciąż korzysta bardzo mało kobiet- mówi Jolanta Andrzejuk, lekarz onkolog:

Badanie to w obecnych czasach jest naprawdę bardzo wartościowe. Poziom napromieniowania promieniami RTG jest na prawdę niski. Badanie owszem może być nie przyjemne, ale zwykle takim nie jest. Ja bardzo zachęcam, aby korzystać z takiego badania.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Mogą skorzystać z niego Panie w wieku od 50 do 69 lat. - Wiek jest jednym z czynników ryzyka – dodaje Andrzejuk:

Badanie to skierowane jest do konkretnej grupy wiekowej, ponieważ wiek to jest czynnik, który może wpłynąć na rozwój różnych zmian. To wiek pomiędzy 50, a 69 jest dlatego okres największego ryzyka zachorowania na nowotwór piersi ze względu na zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie kobiety.

Mammobus pojawi się 15 stycznia przy alei Grzecznarowskiego 39 w Radomiu. Badanie mammograficzne będzie można wykonać w godzinach 9 – 14.