Materiał prasowy

i

Autor: Źrodło: mazowiecka.policja.gov.pl

"Mazowiecka Policja Ostrzega" - Nowa akcja funkcjonariuszy

2021-07-21 9:52

Policjanci chcą uświadamiać ludzi na temat przestępstw finansowych. Więcej o tym w artykule.

Chcą uświadamiać i przypominać. Funkcjonariusze ruszają z akcją "Mazowiecka Policja ostrzega". Przez lato będą odwiedzać działkowiczów na ich posesjach i informować o zagrożeniach, a także sposobach działania oszustów finansowych:

Nasze działania podyktowane są wzrostem oszustw finansowych, szczególnie oszustw internetowych, a także na wnuczka czy policjanta. W ostatnim półroczu na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 1706 dokonanych przestępstw internetowych. Doszło również do 108 oszustw na wnuczka lub policjanta.

Powiedziała nam Sylwia Szewczyk z wydziału prewencji KWP w Radomiu. Łącznie poszkodowani w tego typu oszustwach stracili 11 mln złotych. Ważnym elementem akcji są również plakaty ostrzegawcze:

Zostaną zamieszczone na każdej tablicy wszystkich ROD na terenie garnizonu mazowieckiego. Ponadto na plakacie dzielnicowy wpisze swoje dane do kontaktu, w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszem Policji w bieżących sprawach działkowiczów.

Czytamy na stronie mazowieckiej policji. Łącznie funkcjonariusze odwiedzą 166 rodzinnych ogródków działkowych na terenie Mazowsza.

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Źródło: "Mazowiecka Policja Ostrzega" - Nowa akcja funkcjonariuszy