Kwatery widmo - uwaga na internetowych oszustów!

i

Autor: pixabay

Mazowiecka policja ostrzega przed oszustami wynajmującymi „kwatery widmo”

2023-02-20 9:33

Piękne zdjęcia, świetna lokalizacja, a do tego atrakcyjna cena – tak wyglądają w większości oferty kwater do wynajęcia, które w rzeczywistości nie istnieją. Mazowiecka policja ostrzega przed wzmożoną aktywnością cyberprzestępców w internecie.

Kwatery widmo - nie daj się nabrać - mazowieccy policjanci przestrzegają przed oszustami wynajmującymi kwatery, które rzeczywiście nie istnieją. Takich zdarzeń przybywa w czasie trwających ferii zimowych. - Oszuści tworzą wymarzone super oferty najmu lokali- mówi młodsza aspirant Malwina Wlazło z Mazowieckiej Policji:

Metoda oszustwa na wynajem kwater, których nie ma, polega na zamieszczeniu w internecie spreparowanego ogłoszenia, które opatrzone będzie pięknymi zdjęciami, bardzo dobrą lokalizacją, wysokim standardem i co najważniejsze, atrakcyjną ceną. Przeglądając takie oferty przede wszystkim powinniśmy zachować czujność w związku z tą atrakcyjną ceną. Jeżeli właśnie ona się pojawia to porównajmy taką ofertą z innymi podobnymi ofertami w internecie o podobnym standardzie i w podobnej lokalizacji.

Warto również uzyskać jak najwięcej danych o obiekcie, jego dokładnej lokalizacji, czy numerze KRS. Dzięki tym danym możemy w internecie potwierdzić istnienie danej kwatery.