Bądź widoczny świeć przykładem

i

Autor: policja.pl

Mazowsze. 1 października rusza policyjna akcja "BĄDŹ WIDOCZNY - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM".

2022-09-29 15:00

"Bądź widoczny - świeć przykładem - " za chwilę rusza kolejna edycja kampanii, której głównym celem jest apel policjantów o noszenie odblasków. Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i szybko zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących.

Zbliża się policyjna akcja „Bądź widoczny - świeć przykładem" podczas, której policjanci apelują o noszenie odblasków. Dni są coraz krótsze, co oznacza, że częściej przemieszczamy się po zmroku. Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. - To zapewnią nam odblaski – informuje podinspektor Stanisław Popiel z wydziału ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Elementy odblaskowe są bardzo ważne, jak widać w tym okresie czasu zmrok zapada dużo szybciej niż w okresie letnim. Osoby, zwłaszcza okryte wierzchnimi ubraniami w kolorach ciemnych, nie są tak widoczne na drodze, albo są mało widoczne dla kierowców, dlatego tak ważnym jest wyposażenie się w elementy odblaskowe, które mogą pieszemu uratować życie.

Przypominamy, że odblaski działają na zasadzie odbijania padającego na nie światła – dlatego warto je przyczepiać do wierzchnich części odzieży. - Jako policjanci mamy za zadanie przypominać o odblaskach - dodaje Popiel:

Są to działania, przedsięwzięcia profilaktyczne zmierzające mające na cale przypominanie pieszym o nakazie noszenia odblasków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby korzystali z tych elementów odblaskowych.

Przypominamy, że poza obszarem zabudowanym noszenie odblasków jest obowiązkowe. Za ich brak grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.