Mazowsze przeznaczy 12 milionów złotych na program in vitro

i

Autor: pixabay

Mazowsze przeznaczy 12 milionów złotych na program in vitro

2022-10-26 9:05

11 klinik na Mazowszu będzie prowadzić program leczenia niepłodności. To program samorządu województwa mazowieckiego. Na ten cel przeznaczono 12 milionów złotych.

12 milionów złotych na program in vitro - taką kwotę na wsparcie par starających się o dziecko przeznaczy samorząd województwa mazowieckiego. Program będzie realizowany w 11 klinikach na Mazowszu. To już kolejna edycja programu. - Dzięki poprzednim edycjom wiele par doczekało się dzieci - mówi Elżbieta Lanc, członek województwa mazowieckiego:

Oczywiście pary na to czekają. My odpowiedzieliśmy na to zapotrzebowanie już trzy lata temu. W roku 2019 zainicjowaliśmy program leczenia niepłodności metodą in vitro. Z tego programu do tej pory urodziło 422 dzieci,a 953 ciąże są potwierdzone. Objęliśmy wsparciem 2200 par. Teraz kolejna edycja przed nami. Tym razem na ten cel przekazujemy 12 milionów. To pozwoli, aby objąć wsparciem 2000 par na Mazowszu, które starają się o potomstwo. Tym razem będzie to 11 ośrodków, które będą udzielać takie pomocy.

Więcej na temat programu i warunków uczestnictwa dostępne na stronie mazovia.pl.