MCSW Elektrownia zyskała dodatkową przestrzeń

i

Autor: Źródło: mazovia.pl

Inwestycje

MCSW "Elektrownia" zyskała więcej miejsca

2024-06-28 12:35

Samorząd województwa mazowieckiego zakupił dla placówki kultury przylegającą do niej nieruchomość. Więcej o tym w artykule.

To dodatkowe miejsce na rozwój radomskiej "Elektrowni". Teren placówki kultury powiększył się o nową, przylegają do niej zabudowaną nieruchomość przy ul. Kopernika. W drodze przetargu zakupił ją Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wczoraj podpisano akt notarialny. Koszt nabycia nieruchomości wyniósł 870 tys. złotych Wstępne plany zakładają że będzie to miejsce np. dla przyjeżdżających artystów.

Przyjeżdża do nas dość sporo gości więc będziemy mieli tam możliwość zrobienia części hotelowej. Kiedyś była ona planowana gdzie indziej. Teraz ewentualnie pojawi się w tym miejscu, a obiekty które są w planach wykorzystamy na coś innego. - Mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor "Elektrowni".

Plany wobec nowej nieruchomości mogą się jeszcze zmienić.​ Warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku samorząd województwa zakupił dla "Elektrowni" inną sąsiadująca nieruchomość dzięki której udało się stworzyć alternatywny dojazd m.in. do placówki i jej obiektów.

W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy dotyczące kwestii powiększenia dalszej przestrzeni przylegającej do muzeum i mam nadzieje że za chwilę będziemy mieli dla państwa informacje w tej sprawie. - Mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Są kolejne plany na rozwój "Elektrowni". Na chwile obecną prowadzone są prace nad przygotowaniem projektu rozbudowy placówki. Stworzona została już jego wizualizacja.

Obejmuje nie tylko stworzenie dodatkowej przestrzeni wystawienniczej i magazynowej, lecz także zagospodarowanie terenu wokół. Wyróżniającym się elementem będzie stalowa wieża jako zegar binarny. [...] Powstaną warsztat, pomieszczenie techniczne, garaż, sale edukacyjne, biura i pracownia fotograficzna. Nowy kompleks będzie połączony z obecnym budynkiem „Elektrowni” specjalną kładką. Placówka zyska ponad 3 700 metrów kwadratowych powierzchni. - Czytamy na stronie mazovia.pl

Rozbudowa placówki mogłaby, wedle planów zacząć się w 2025 roku.

Źródło: MCSW "Elektrownia" zyskała więcej miejsca