Mental Care - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy oddział w Radomiu realizuje projekt w którym uczą jak radzić sobie w kryzysie emocjonalnym

i

Autor: pixabay

"Mental Care" – zadbaj o swój dobrostan emocjonalny

2023-12-01 9:45

Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy oddział w Radomiu zamierza wspierać dobrostan emocjonalny osób dorosłych. Placówka realizuje bezpłatny projekt, gdzie uczą jak radzić sobie w kryzysie emocjonalnym.

Chcą zadbać o dobrostan emocjonalny osób dorosłych. Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy oddział w Radomiu realizuje projekt o nazwie "Mental Care". - Program skierowany jest do osób dorosłych - mówi Barbara Junak Błędowska, psycholog z ośrodka oraz prowadząca warsztaty:

Zamierzamy wesprzeć osoby dorosłe, których wykonywany zawód bądź stanowisko, jakie zajmują w miejscu pracy, naraża je na wystąpienie kryzysu psychicznego lub inne niekorzystne czynniki psychospołeczne i tutaj może to być personel medyczny podmiotów leczniczych, nauczyciele, kierowcy zawodowi, w tym sprawcy wypadków, bądź kierowcy kierujący pod wpływem alkoholu, czy kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

- Główne założenie programu to nauka radzenia sobie ze stresem – dodaje Junak Błędowska:

Celem tego projektu jest zwiększenie umiejętności radzenia sobie w tych sytuacjach trudnych, kryzysowych. Jest też nauka odkrywania swoich emocji, regulacji emocji, budowanie poczucia własnej wartości. Zależy nam też na podniesieniu wiedzy w kontekście depresji, która przy tym dużym stresie może się pojawić.

W ramach projektu zapewnione będą porady psychologiczne i psychoedukacyjne, indywidualne spotkania z psychologiem oraz zajęcia w formie warsztatów. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wziąć w nim udział mogą przedsiębiorcy, ale i osoby indywidualne. Projekt będzie realizowany do 15 grudnia 2024 roku. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy oddział w Radomiu. Projekt „Mental Care” jest współfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Źródło: "Mental Care" – zadbaj o swój dobrostan emocjonalny