Miejska biblioteka dowiezie książki... do domów!

2022-01-26 10:56 Kinga Furch

Miejska Biblioteka Publiczna wraca z akcją "Książka na telefon". Chodzi w niej o to, że seniorzy lub osoby uziemione w domu będą mogły zamówić ulubione tytuły i otrzymać je z dowozem pod własne drzwi.

Seniorzy będą mogli... zamówić książkę do domu. Miejska Biblioteka Publiczna wznawia akcję "książka na telefon". Radomianie, którzy nie mogą osobiście przyjść do biblioteki, będą mogli telefonicznie zamówić do domu tytuły, jakie ich interesują.

Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, ale nie tylko.

Wracamy do idei dostarczania książek seniorom i osobom chorym. Będziemy dowozili w każdy ostatni piątek miesiąca książki zamówione telefonicznie. Przygotujemy się bezpiecznie dla obu stron. Mnóstwo osób nadal jest unieruchomionych w domu z różnych powodów, nie tylko covidowych - powiedział Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. - Myślę, że ta książka ma ten walor terapeutyczny, ja w książce widzę ogromną potrzebę szukania ukojenia w trudnych chwilach. Oczywiście, że specjalisty nie zastąpi książka, ale często to jest jedyna forma kontaktu ze światem zewnętrznym.

Książki można zamawiać z dowozem do domu pod numerem telefonu 48 362 87 88 lub mailowo pod adresem [email protected]

Źródło: Miejska biblioteka dowiezie książki... do domów!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany