Mieszkanka powiatu zwoleńskiego straciła 110 tysięcy złotych. Kobieta została oszukana metodą na amerykańskiego żołnierza

2023-02-03 11:12 A.B
Uwaga na oszustów internetowych!
Autor: pixabay

Została oszukana metodą na amerykańskiego żołnierza. Mieszkanka powiatu zwoleńskiego w taki sposób straciła ponad 110 tysięcy złotych. Mazowiecka policja apeluję o rozwagę podczas zawierania znajomości w sieci. Funkcjonariusze realizują również edukacyjny program „ŚWIADOMY – CZUJNY – BEZPIECZNY”, którego głównym celem jest szerzenie wiedzy na temat mechanizmów jakie wykorzystują wirtualni przestępcy.

110 tysięcy złotych – taką kwotę straciła 53-letnia mieszkanka powiatu zwoleńskiego. Kobieta została oszukana metodą na amerykańskiego żołnierza. - Apelujemy o rozsądek podczas zawierania znajomości w sieci - mówi młodsza aspirant Malwina Wlazło z Mazowieckiej Policji:

Przede wszystkim bądźmy rozważni w tych kontaktach z osobami poznanym w sieci, których tak naprawdę nie znamy. Zawsze powinnam się zaświecić czerwona lampka, jeżeli obca osoba prosi nas o pieniądze.

Policjanci prowadzą także edukacyjną kampanię "ŚWIADOMY - CZUJNY - BEZPIECZNY" na temat cyberprzestępczości. Akcja trwa od grudnia. W każdym miesiącu policjanci omawiają konkretną metodę oszustwa. Do tej pory przeprowadzono prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zakupów w sieci, a także metoda na wnuczka. W miesiącu lutym tematem podjętym w ramach kampanii będzie metoda na amerykańskiego żołnierza. - Podejmujemy szereg działań profilaktycznych mających na celu ochronę społeczeństwa przed zjawiskiem cyberprzestępczości – dodaje Wlazło:

W trakcie trwania kampanii mazowieccy policjanci z Komend Powiatowych oraz Komend Miejskich, w szczególności dzielnicowi oraz policjanci profilaktycy organizują dla Państwa różnego rodzaju spotkania, aby właśnie rozmawiać o tych problemach, aby przestrzegać, a przede wszystkim, aby uświadamiać, żeby do takich oszustw nie dochodziło.

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie Mazowieckiej Policji.

Nasi Partnerzy polecają