Seniorka oszukana metodą na wnuczka

i

Autor: Pixabay.com

Mimo apeli policji seniorzy wciąż dają się oszukać!

2021-07-27 8:53

W ostatnich dniach 81 letnia mieszkanka Radomia straciła oszczędności. Kobieta padła ofiarą oszustów, którzy działali tak zwaną metodą "na wnuczka".

Do 81-letniej kobiety zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę i poinformowała, że potrąciła dziecko. W związku z tym, aby nie trafić do więzienia potrzebuje szybko gotówkę. Kobieta uwierzyła w historię i przekazała przed blokiem obcemu mężczyźnie  podającemu się za adwokata jej wnuczki kilkadziesiąt  tysięcy złotych. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. wnuczka pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego. Bezwzględnie należy potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy. Pamiętajmy również, że zawsze o swoich podejrzeniach powinniśmy powiadomić Policję. Szczególnie prosimy o czujność młodych ludzi, których starsi członkowie rodziny zamieszkują sami. Wytłumaczcie babciom i dziadkom jak działają oszuści. Ustalcie, że nigdy nie będziecie finansowych spraw załatwiać telefonicznie, a już z całą pewnością nie przyślecie po ewentualne pieniądze nikogo obcego. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

Mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Przypominamy, że o wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Źródło: Mimo apeli policji seniorzy wciąż dają się oszukać!