koncert na ścianie4

i

Autor: Anna Drela

Muzyka na linach i Teatr Snów. Trwa Free(ra)dom festiwal. Co jeszcze przed nami?

2021-06-21 16:49

Koncerty, spektakl teatru ulicznego, imprezy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. W Radomiu trwa Free(Ra)dom Festival, czyli festiwal wolności. To cykl imprez poprzedzający obchody 45. rocznicy protestu społecznego z czerwca 1976 roku. Mimo upału, wiele osób zatrzymało się w centrum by popatrzeć i posłuchać ...

Od piątku w radomskim "Amfiteatrze" gościła PARK OFF - strefa młodych. W parku Obozisko odbywały się warsztaty, spotkania, projekcje filmowe czy koncerty. W Miejskiej Bibliotece Publicznej prowadzono "Rozmowy o wolności", dyskusje na ten temat odbywały się też w cyklu "Wolność na falach". W Parku Kościuszki, wystąpił m. in. radomianin Grzegorz Molenda z koncertem "Zanim zamkną szlaban" a przy fontannach miał miejsce spektakl ulicznego Teatru Snów. Mimo upału dopisała najmłodsza publiczność, do której adresowana była action painting "Tu wolno się pochlapać". Hitem niedzielnego wieczoru był koncert na ścianie, czyli widowisko multimedialno - muzyczne. Artyści, wisząc wraz z instrumentami na alpinistycznych linach, wykonywali muzykę rodem z Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. 

Kolejne wydarzenia rozpoczynają się 24 czerwca, premierą spektaklu "Chłopcy z Placu Broni" w radomskim Teatrze Powszechnym. Następnego dnia w Resursie Obywatelskiej finał warsztatów reportażu "Wolność a samowolka" a 26 czerwca - "Wolność kocham i rozumiem", czyli ogólnopolska wystawa sztuki w radomskiej "Łaźni".

Źródło: Muzyka na linach i Teatr Snów. Trwa Free(ra)dom festiwal. Co jeszcze przed nami?