Ruszają Ferie z WOT

i

Autor: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Na Mazowszu ruszają "Ferie z WOT"

2023-01-16 9:40

Nauka strzelania, nabycie umiejętności taktycznych, a wszystko zwieńczy uroczysta przysięga - mowa o "Feriach z WOT", na które zaprasza 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Projekt skierowany jest do uczniów, studentów i nauczycieli, którzy chcą spędzić wolny czas aktywnie i wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

Można spędzić ferie na poligonie i wejść w szeregi Wojska Polskiego - 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego projektu „Ferie z WOT”. - Są to szkolenia wstępne, których celem jest wdrożenie nowych kandydatów do wojska - mówi kpt. Dominik Pijarski:

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej pozwala bezkolizyjnie bez potrzeby rezygnacji z nauki i pracy. Poprzednie edycje projektu zimowego „Ferie z WOT” pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli i rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, czy obozach. Statystyki też pokazują, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się dużym zainteresowanie wśród młodych ludzi, co trzeci żołnierz naszej formacji ma mniej niż 25 lat.

Ferie z WOT-em na Mazowszu odbędą się w dniach 11-26.02 oraz 18-26.02. Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem, osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów.

Ruszają Ferie z WOT

i

Autor: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej