Nie tylko kobiety są ofiarami przemocy!

2021-10-07 15:51

W ubiegłym roku do radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej o pomoc zgłosiło się 120 mężczyzn. Głównie w celu ratowania małżeństwa, ale doświadczają także przemocy.

Przede wszystkim chcą ratować swoje związki, ale ​też szukają pomocy przy przemocy domowej. Do radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w ubiegłym roku zgłosiło się 120 mężczyzn.

Jest ich zdecydowanie mniej niż kobiet, ale powody ich zgłoszeń są równie poważne.

Tu nie chodzi o to, że mężczyźni są ofiarami przemocy, choć nie mówię, że nie są. Głównie chodzi tu o przemoc psychiczną i słowną - mówi Włodzimierz Wolski, szef radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. -Mężczyźni zwracają się również do nas w sytuacjach takich, kiedy widzą, że związki, relacje nie wychodzą, że coś dzieje się niedobrego, nie potrafią się porozumieć, a jednocześnie chcą tę rodzinę utrzymać. Tutaj mediacyjne spotkania powodują, że staramy się na wstępnym etapie pomóc i te rzeczy zniwelować.

Radomski OIK apeluje, by w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami przemocy - fizycznej czy psychicznej - zawiadamiali odpowiednie służby oraz nie bagatelizowali próśb o pomoc.

Źródło: Nie tylko kobiety są ofiarami przemocy!