Królewskie Źródełka

i

Autor: A.B

Niepełnosprawni dojadą do Królewskich Źródeł – leśnicy wyznaczyli trasę

2022-05-31 12:59

Po interwencji osób ze specjalnymi potrzebami Nadleśnictwo Kozienice opracowało alternatywną drogę dojazdu do miejsca piknikowego do Królewskich Źródeł. Droga jest oznaczona specjalnymi znakami.

Niepełnosprawni będą mogli dojechać do Źródełek Królewskich. Po interwencji osób ze specjalnymi potrzebami Nadleśnictwo Kozienice opracowało alternatywną drogę dojazdu do miejsca piknikowego. Prowadzi ona przez las Kociołki wprost na parking przy Królewskich Źródłach - mówi Artur Mazur z Nadleśnictwa Kozienice.

Dojazd ten prowadzi od miejscowości Kociołki, tam trzeba wjechać do lasu w konkretnym miejscu. I tutaj droga gruntowa prowadzi wprost do Królewskich Źródeł, gdzie przy polanie piknikowej są specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do korzystanie z tej trasy zwłaszcza w dni wolne od pracy i weekendy.

- Trasa oznaczona jest specjalnymi znakami – dodaje Mazur.

Dojazd jest oznakowany w terenie specjalnymi kierunkowskazami. Przygotowaliśmy też mapę tego dodatkowego dojazdu. Informacje zamieszczone są wjeździe do Królewskich Źródeł, przy parkingu przy Pomniku Strzelców Kaniowskich.

Szczegółowa mapa dojazdu dostępna jest na stronie Nadleśnictwa Kozienice.

Królewskie Źródełka

i

Autor: FB/Nadleśnictwo Kozienice