Wizualizacja nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce - Letnisko

i

Autor: FB/Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce - Letnisko.

Nowa oferta edukacyjna w szkole drzewnej w Garbatce-Letnisko

2022-05-31 13:09

Architektura krajobrazu, technologia drewna, czy technik leśnik - Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko poszerza swoją ofertę edukacyjną.

Nowa siedziba szkoły to jedno, ale w placówce zajdzie zmiana również w edukacji. Szkoła Drzewna i Leśna w Garbatce - Letnisko poszerza swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki. Przyszli uczniowie będę mogli zdobywać wiedzę z architektury krajobrazu, zdobyć zawód technika leśnika czy technologa drewna. - Do pracy z drewnem są potrzebni są wykwalifikowani specjaliści - mówi Mirosław Dziedzic, dyrektor szkoły.

Nowe kierunki, choć warto pamiętać, że właściwie ta szkoła, zawsze była związana z technologią drewna. Od jakiegoś czasu również z leśnictwem. Do utrzymania w dobrej kondycji materii potrzebni są specjaliści, którzy będą wiedzieć jak obrabiać ten materiał, konserwować, zabezpieczać, dbać o to, by był pozyskany w sposób zrównoważony – tego wszystkiego nasi przyszli uczniowie będą się uczyli.

A na jakich kandydatów czeka szkoła? Opowiada dyrektor.

Najważniejsze, żeby osoby, które do nas trafiają nie były osobami z przypadku, bo szkoła jest bardzo mało, więc mamy ograniczone możliwości rekrutacji. Z jednej strony jest to też atutem tej szkoły, bo właśnie przez tą kameralność, bliskość, uczniowie nie są anonimowi i dzięki temu tworzymy wspólną społeczność.

Przypomnijmy, w styczniu bieżącego roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby szkoły. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku. Obecnie w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce – Letnisko uczy się 150 uczniów.