Sala techniczna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu.

i

Autor: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu.

Nowe sale dydaktyczne w PSP nr 4 w Radomiu

2022-09-07 12:45

Imadła, wiertarki, blendery czy roboty kuchenne - takie sprzęty czekają w nowych salach dydaktycznych na uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu. Sale powstały dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”. Placówka pozyskała w ten sposób 279 tysięcy.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu rozpoczęli zajęcia szkolne w nowych salach dydaktycznych. W ramach budowy powstały cztery sale: do techniki, informatyki, nauki języków obcych i pracownia kulinarna. - Postawiliśmy na naukę praktycznych umiejętności - mówi Łukasz Zawistowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu:

Obserwowaliśmy, że w dzisiejszych czasach dzieciaki mają mały dostęp do takich prac ręcznych, czy prac porządkowych i zawsze chcieliśmy, aby wprowadzić takie zajęcia praktyczne i takie postępowanie, które przede wszystkim nauczy dzieci radzenia sobie w takich sytuacjach codziennych na przykład wbicie gwoździa, wywiercenie dziury w ścianie, czy lutowanie czegoś i teraz mamy taką możliwość, aby uczyć naszych uczniów właśnie takich praktycznych umiejętności.

Nowe sale dydaktyczne przeznaczone są dla uczniów klas 4/8. W szkole znajduje się również wirtualna sala do lekcji chemii, gdzie uczniowie za pomocą okularów VR lądują w wirtualnym laboratorium i wykonują chemiczne eksperymenty.