Pomysły można zgłaszać do 30 kwietnia. W ubiegłym roku zgłoszono 231 projektów. Mieszkańcy województwa oddali na nie 38 tysięcy głosów. Samorząd Mazowsza chce w tym roku zwiększyć liczbę zgłoszonych projektów i głosujących.
- Myślimy przede wszystkim o osobach z niepełnosprawnościami. Chcemy zachęcać Ich do pisania projektów, pokazać, że można i że nie wymaga to dużego wysiłku. Chcemy, by dzięki BOM przestrzeń publiczna, na którą województwo ma wpływ (np. nasze instytucje kultury, szpitale, szkoły) stała się bardziej dostępna i otwarta na potrzeby tej grupy Mazowszan. Dlatego jedno ze spotkań informacyjnych poświęcimy właśnie temu tematowi. Oczywiście nie oznacza to, że wszelkie inne projekty nie będą mile widziane. Wręcz przeciwnie. Naszą ambicją jest podwojenie liczby projektów poddawanych pod głosowanie i podwojenie liczby głosujących. Wierzę, że nam się to uda, mówi Sara Michalska z departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.
W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w regionie radomskim do realizacji wybrano 8 projektów, między innymi film muzyczny, remont chodnika w Pionkach, czy mini ogród botaniczny na dziedzińcu muzeum im Jacka Malczewskiego. W puli ogólno-wojewódzkiej najwięcej głosów zdobył projekt doposażenia szpitala na Józefowie w 2 ambulanse transportowe.
Źródło: Od dziś można składać swoje projekty. Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza