Zdjęcie z protestu rolników w Radomiu 20.02.

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Odbędzie się kolejny protest rolników

2024-02-26 11:25

W ramach akcji protestacyjnej która odbędzie się jutro, 27 lutego, rolnicy będą blokować węzeł drogowy w Jedlance niedaleko Radomia. Więcej o tym w artykule.

Rolnicy z Radomia i okolic ponownie będą protestować. Przypomnijmy, od kilkunastu dni w Polsce trwa strajk generalny rolników. Jest to forma sprzeciwu wobec Europejskiego Zielonego Ładu. W ramach strajku na terenie kraju organizowane były akcje protestacyjne w tym również w Radomiu. Pierwszy miał miejsce 9 lutego a drugi 20 podczas których ulicami miasta przejechały ciągniki rolnicze. Tym razem akcja protestacyjna przyjmie formę stacjonarną i odbędzie się w pobliżu miasta.

Jutrzejszy protest będzie miał miejsce na węźle drogowym w Jedlance. Jest to część trasy prowadzącej od Warszawy do Krakowa (droga ekspresowa S7). Na miejscu rolnicy planują zablokować przejazd w obie strony dla kierowców z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych. Uczestnicy najpierw zamierzają zebrać się o godz. 11.00 przy stadionie w Jedlance, z kolei wstrzymanie ruchu będzie miało miejsce w godzinach od 12.00 do 16.00. W akcji ma wziąć udział ok. 150 osób.

Na miejscu służby będą zabezpieczać akcję protestacyjną. Policjanci apelują do kierowców którzy tędy będą jechać o cierpliwość i zrozumienie a także zachowanie ostrożności. Zachęcają także do znalezienia alternatywnej drogi.

Źródło: Odbędzie się kolejny protest rolników