sąd, prokuratura. fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Bezpieczeństwo

Odbierali owoce, nie zapłacili za towar. Prokuratura prosi o kontakt poszkodowanych sadowników

2023-11-10 15:16

Odebrali ponad 650 tys. kg. jabłek i gruszek, płatność miała nastąpić w systemie odroczonym ale sadownicy przez rok nie otrzymali zapłaty za owoce - to ustalenia śledczych. Chodzi o spółkę, która w październiku i listopadzie ubiegłego roku działała na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego, między innymi w powiatach grójeckim i kozienickim.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, proceder poległ na skupowaniu jabłek i gruszek od sadowników w tzw. odroczonym systemie płatności a owoce miały być odsprzedawane kolejnym kontrahentom. Jednak sadownicy nie otrzymali należności za sprzedany towar. Jak ustalono spółka kupiła 650 tys. kilogramów owoców, za kwotę ponad 700 tys. złotych. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano cztery osoby z powiatu grójeckiego. Wszystkim postawiono zarzuty oszustwa. Trzy z nich przebywają w areszcie, wobec jednej zastosowano poręczenie majątkowe. Dotychczas śledczy ustalili 24 pokrzywdzonych sadowników. 

- Jeśli są kolejne osoby, które zostały oszukane mogą się zgłaszać do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu lub do najbliższej jednostki policji i tam złożyć zeznania - informuje Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Śledczy ustalają też kolejne osoby, które mogły brać udział w przestępczym procederze. 

Źródło: Odbierali owoce, nie zapłacili za towar. Prokuratura prosi o kontakt poszkodowanych sadowników