Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Przyroda

Ogród Społeczny czeka na mieszkańców - Można w nim spędzić czas ale i pomóc w jego rozwoju

2024-04-12 13:33

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zachęca radomian do wsparcia projektu ogrodu który działa przy placówce. Jak można pomóc? O tym w artykule.

Można pomóc w jego rozwoju - Mowa o Ogrodzie Społecznym działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Miejsce powstało z myślą o mieszkańcach. Radomianie mogą tu odpoczywać, ale jednocześnie mogą wesprzeć cały projekt. Chętni mogą pomóc w pielęgnacji roślin które są w ogrodzie. Można również zanosić do Amfiteatru nasiona i sadzonki, a także zbędne narzędzia ogrodnicze.

Ogród ma też na celu edukowanie. W tym roku odbywają się w nim warsztaty "Pyszny ogród" który realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego miasta. Są one poświęcone zarówno roślinom jak również zwierzętom i ekologii. Najbliższe warsztaty planowane są 27 kwietnia. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

Obecnie Ogród Społeczny który znajduje się przy ul. Śniadeckich 2 jest otwarty przez dwa dni w tygodniu: We wtorki w godzinach od 14 do 16, a także w piątki między godz. 13 a 16. Jednocześnie mieszkańcy mogą w nim spędzić cas również w inne dni. W takim przypadku osoby które chcą go odwiedzić proszone są o kontakt z Amfiteatrem.

Źródło: Ogród Społeczny czeka na mieszkańców - Można w nim spędzić czas ale i pomóc w jego rozwoju