Pobicie w centrum Radomia, poszkodowany 20.latek

2022-01-14 21:12 AD
Śląskie: 21-letni złodziej samochodu zginął w pościgu. Wjechał w dom
Autor: pixabay Śląskie: 21-letni złodziej samochodu zginął w pościgu. Wjechał w dom

Trzy osoby zatrzymane po brutalnym pobiciu, do którego doszło dziś (14.01) w centrum Radomia. Ofiara - 20 letni mężczyzna - potrzebował pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym przy ulicy Chrobrego, gdzie  trzech mężczyzn zaatakowało radomianina. Jak wynika z ustaleń policji, mieli uderzać 20.latka pięściami po twarzy oraz kopać po całym ciele. 

- Policjanci z Komisariatu I Policji w Radomiu już kilka minut po zdarzeni zatrzymali pierwszego z podejrzanych o pobicie, który po zajściu wszedł na teren pobliskiej galerii handlowej, gdzie został ujęty przez pracowników ochrony. Kolejnych dwóch mężczyzn zatrzymano tego samego dnia dzięki pracy operacyjnej „kryminalnych” - powiedział Norbert Cibor z mazowieckiej policji. 

Zatrzymani mają od 27 do 35 lat. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu zastosowano wobec nich dozory policyjne. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.