Podsumowali kampanię Białej Wstążki w Radomiu

i

Autor: A.B

Podsumowali kampanię Białej Wstążki w Radomiu

2022-12-08 11:44

Radomscy sportowcy, instytucje, ośrodki wspierające ofiary przemocy domowej wzięły udział w tegorocznej kampanii Białej Wstążki. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na przemoc wobec kobiet.

Nie bij, kochaj spokojnie - to hasło tegorocznej kampanii "Białej Wstążki" na ternie Radomia. Głównym celem inicjatywy jest solidarność mężczyzn z kobietami doświadczającymi przemocy. Mężczyźni solidaryzując się z ofiarami zakładają na wierzchnią część odzieży białą wstążkę. W działania zaangażowany był radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także policja, straż miejska i radomscy sportowcy Radomiaka i Cerrad Enea Czarni Radom. Ambasadorem kampanii był Wojciech Owczarek, perkusista zespołu IRA. - To był dla mnie duży zaszczyt, stwierdza:

Wszyscy wiemy jak ważne są kobiety w naszym życiu. To nasze matki, żony, dlatego szacunek wobec kobiet powinien być bardzo powszechny i promowany. Wydaje mi się, że akcja dała poważny sygnał ku temu, żeby zwrócić uwagę na problem, że kobiety są bardzo ważne i należy je szanować.

- Ta kampania ma pobudzić odpowiednią postawę u mężczyzn - mówi komisarz Paweł Lenarcik, naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

Prawdziwi mężczyźni zachowują się właściwie wobec kobiet i myślę, że to powinien być wyznacznik naszego zachowania jako mężczyzn. Ta kampania jest właśnie doskonałą okazją do tego, żeby nagłośnić ten problem przemocy. Zwrócić się do osób dotkniętych przemocą, powiedzieć im, że nie są te osoby same, że są instytucje, są służby, które będą reagowały w odpowiedni sposób.

Jeśli jesteśmy świadkami przemocy wobec kobiet reagujmy. Sprawę można zgłosić na policję, bądź do dzielnicowego.

Pamiętajmy również, że w razie kryzysu w naszym życiu możemy znaleźć wsparcie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ulicy Malczewskiego 20B w Radomiu. Placówka czynna jest całą dobę.

Ofiary przemocy pomoc mogą znaleźć również w Cartias Diecezji Radomskiej, który mieści się przy ulicy Kościelnej 5 w Radomiu.