Policja zatrzymała 5 osób w sprawie nielegalnego przewożenia i składawania odpadów [FOTO]

2022-09-29 9:00 Karol Pakosz

Do nielegalnego procederu dochodziło na wyrobisku w jednej z gmin powiatu Radomskiego. Więcej o tym w artykule.

Policjanci zatrzymali 5 osób w sprawie nielegalnego przewożenia i składowania odpadów. Śmieci zamiast trafiać do utylizacji były zakopywane w wyrobisku po kopalni piachu na terenie jednej z gmin radomskiego powiatu.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu gdy radomscy policjanci namierzyli samochód ciężarowy który miał przewozić miedzy innymi niebezpieczne odpady. Po tym jak kierowca auta dojechał na miejsce policjanci przystąpili do akcji. Na gorącym uczynku zatrzymano cztery osoby, które rozładowywały auto i zrzucały pojemniki do wyrobiska. Zatrzymano również właściciela terenu.

Okazało się że w wykopie znajduje się 18 sztuk pojemników i beczek które prawdopodobnie zawierały m.in. kleje z kwasem amino-siarkowym i maleinowym. Z kolei na naczepie auta był jedne pojemnik typu "mauzer" i ponad 30 beczek z niebezpiecznymi substancjami.

Podczas czynności jakie były prowadzone na miejscu wykopaliska użyto georadaru który wskazał na zmiany w glebie. Może to świadczyć o dużej ilości zakopanych odpadów. Wobec czterech mężczyzn zastosowano policyjny dozór a wobec jednego tymczasowy areszt. Sprawę bada policja razem z prokuraturą.​

Nasi Partnerzy polecają