Pomnik Pamięci Ofiar Radomskiego Getta

i

Autor: Karol Pakosz

Pomnik Pamięci Ofiar Radomskiego Getta - Remont ruszy po otrzymaniu wytycznych

2022-04-14 12:25

Prace przy pomniku jak i przy jego okolicy będą możliwe po konsultacjach z konserwatorem zabytków. Więcej o tym w artykule.

Remont jeszcze nie ruszył, ponieważ potrzebne są konsultacje. Mowa o pomniku Pamięci Ofiar Radomskiego Getta. Przypomnijmy, zarówno monument jak i okolica są w nie najlepszym stanie. Zakład Usług Komunalnych planuje go odnowić, ale nie mogą tego zrobić bez wytycznych od konserwatora zabytków:

Czekamy na pismo od konserwatora zabytków, w którym będziemy mieli napisane jaką techniką wykonać naprawy i jakich rzeczy użyć. Wtedy będziemy mogli rozpocząć jakiekolwiek działania i przyjąć harmonogram prac. - Powiedział nam Marcin Gutkowski z ZUK.

Przypomnijmy, monument obecnie znajduje się w nie najlepszym stanie. Podobnie jak i jego okolica, która również ma zająć się ZUK:

Wstępnie planujemy odnowić ogrodzenie, które okala ten monument. Będziemy również chcieli zająć się ławkami, które stoją wokół placu i zadbać o zieleń wokół monumentu. - Dodaje Marcin Gutkowski.

Prace przy pomniku mają zakończyć się do sierpnia tego roku, czyli przed obchodami 80 rocznicy likwidacji radomskiego getta. Jednocześnie w przyszłym tygodniu pod pomnikiem odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.​