Lodówka pełna dobroci

i

Autor: źródło: https://docelu.radom.pl/

Pomóżmy zapełnić "Lodówkę pełną dobroci"

2023-09-29 9:16

Lodówka jest projektem który ma m.in. pomagać mieszkańcom którzy potrzebują jedzenia, ale od pewnego czasu bywa pusta. Więcej o tym w artykule.

Zapełnijmy razem lodówkę pełną dobroci - Apeluje Stowarzyszenie do celu. Przypomnijmy, to projekt który ma na celu wspierać mieszkańców w potrzebie. Każdy może skorzystać z lodówki i wziąć jedzenie, ale od ponad miesiąca zdarza się że stoi pusta. W planach są zbiórki, ale radomianie mogą pomóc poprzez przyniesienie różnych produktów.

Co przynieść? Przede wszystkim powinno być to jedzenie które sami moglibyśmy jeszcze zjeść. W lodówce możemy umieścić pieczywo, nabiał, konserwy, kasze czy ryże. Można również przynieść w słoiku zupę którą zrobiliśmy wczoraj, a nie mamy już na nią ochoty ale w takim przypadku zapiszmy datę kiedy ją ugotowaliśmy.

Lodówka w której możemy zostawić jedzenie znajduje się przy ul. Lipskiej 2 przed wejściem do Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.​ Warto wspomnieć, że opiekuje się nią nie tylko stowarzyszenie. Projekt poza pomocą potrzebującym mieszkańcom ma również na celu włączać do społeczeństwa niepełnosprawnych uczniów szkoły. Podopieczni placówki dbają o jej czystość i sprawdzają datę ważności produktów.

Źródło: Pomóżmy zapełnić "Lodówkę pełną dobroci"